Başlıksız Belge


DR. ABDURRAHMAN YURTASLAN ANKARA ONKOLOJİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KREŞİ

     Kreş ve Gündüz Bakımevimizde; “kamu kurum ve kuruluşlarınca kreş ve gündüz bakımevi yönetmeliği” esaslarına göre bakım ve eğitim vermekte olup “gelişim odaklı eğitim programı” ile 12-72 aylık bebek ve çocuklara hizmet sunmaktadır. Çocuklarımızın temel öz bakım ihtiyaçları karşılanarak; sağlıklı, mutlu ve güvenli büyümeleri için sıcak bir aile ortamı sunmaktadır.

          Kreşimizde vizyon olarak; çocukların kendilerini en mutlu hissettikleri oyun sırasında öğrenme ortamları sunarak, çocuk merkezli, çağdaş eğitim mantığıyla hareket edilerek kendilerini iyi ifade edebilen, edindikleri bilgiyi yapılandırabilen, yaratıcı düşünebilen, problem çözme becerisi yüksek, sorgulayıcı düşünebilen, üst düzey düşünme becerilerine sahip çocuklar yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

    Bu amacımıza hizmet etmesi için Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda tüm gelişim alanlarını göz önüne alınarak farklı yaklaşımlarla da desteklenmektedir.

    Kreşimizde aktüel olarak Atölye sistemi uygulanmaktadır. Atölye sisteminde 36-72 Aylıktan itibaren çocuklar hafta içerisinde tüm atölyelere giderek etkinliklerini etkili vakit geçirerek gerçekleştirmektedirler.

    Atölye sisteminde 7 (yedi) tane atölyemiz bulunmaktadır. Bunlar; Fen ve Doğa Atölyesi, Müzik ve Hareket Atölyesi, Drama ve İngilizce Atölyesi, Sanat Atölyesi, Okuma Yazma ve Matematik Atölyesi, Satranç Atölyesi olarak atölyelerde alanlarında deneyimli öğretmen kadrosuyla eğitimleri desteklenmektedir.  12-36 Aylık çocuklarımızın kendilerine ait sınıflarında bakım ve eğitimleri sağlanmaktadır.

    Alternatif olarak montessori  yaklaşımı, Regğio Emilia yaklaşımı, proje tabanlı yaklaşımla da bir sentez oluşturularak faydalanılmaktadır.

    Sosyal etkinlikler olarak; ayda bir kez çocuk tiyatrosu tarafından oyun sergilenmekte, özel gün ve haftalar doğrultusunda eğlence, kutlama ve geziler yapılmaktadır.

    Kreşimiz de misyon olarak; kendisini keşfetmiş, yeterliliklerinde idealı çocuklar olarak Türk toplumuna olumlu farkındalıklar kazandırabilecek bireyler yetiştirmektedir.

   Kreşimizin çalışma saatleri 07.30-17.30 arasındadır.