Başlıksız Belge


Kreş ve gündüz bakımevimiz;  “kamu kurum ve kuruluşlarınca açılacak kreş ve gündüz bakımevi yönetmeliği” esaslarına göre bakım ve eğitim vermekte olup. “Gelişim odaklı eğitim programı” ile 12-72 aylık bebek ve çocuklara hizmet sunmaktadır. Çocuklarımızın temel özbakım ihtiyaçları karşılanarak; sağlıklı, mutlu ve güvenli büyümeleri için sıcak bir aile ortamı sunulmaktadır.

Çocukların yaş ve gelişimsel özelliklerinden hareketle ilgili ve gereksinmleri doğrultusunda gelişmeleri eğitim programımızın temel ilkeleri arasındadır. Ayrıca; çocukların merakını desteklemek ve geliştirmek, sorgulayıcı eğitim yaklaşımı ve oyunla öğrenme eğitim felsefemizde önem verdiğimiz değerlerdir. Bu doğrultuda, merakla sorgulayan, araştıran, sorun çözebilen, olumlu düşünebilen, yaratıcı, iş birliğine yatkın, yardımsever ve paylaşımcı çocuklar yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Kreşimizde; çocukların gelişim özellikleri göz önüne alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim programları doğrultusunda, günlük plan uygulanmaktadır. Planlar hazırlanırken çocuk merkezli yaklaşımları benimseyerek  ( proje tabanlı yaklaşım, reggio emilia yaklaşımı, montessorri yaklaşımı gibi) alternatif yaklaşımlardan da faydalanılmaktadır.

Kreşimizde ingilizce, jimnastik, müzik, resim-seramik gibi branş dersleri dışarıdan gelen eğitmenler tarafından sağlanmaktadır.

Sosyal etkinlikler olarak; ayda iki kez çocuk tiyatrosu tarafından oyun sergilenmekte, çılgın mucit ile fen etkinlileri yapılmakta, özel gün ve haftalar doğrultusunda eğlence, kutlama ve geziler yapılmaktadır. Ayrıca satranç ve akıl oyunları ile çocuklarımızın problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik yapılan aktiviteler arasındadır.

Kreşimizin çalışma saatleri 07.30-17.00 saatleri arasındadır.

Kreş ve gündüz bakımevi aylık ücreti 2017 yılı için mayıs ayı itibariyle tüm yaş grupları için 600.000 tl olarak güncellenmiştir.