Başlıksız Belge


DAHİLİYE KLİNİĞİ

İç hastalıkları servisi hastanemiz ana binasının 1. katında yataklı tedavi hizmetlerine açılmıştır. Kliniğimiz 18 adet yatak kapasitesine sahip olup, tekli (banyolu), ikili ve dörtlü hasta odaları bulunmaktadır.

Daha önceden onkoloji ve hematoloji bilim dallarında hizmet veren dahiliye servislerine iç hastalıklarının diğer branşları olan gastroenteroloji, endokrinoloji ve nefroloji bilim dalları hastalarının yatarak tedavi görmelerini sağlayan bölümler eklenmiştir.

Dâhiliye ana bilim dalının yeni açılan bölümleri bünyesinde bir endokrinoloji uzmanı, üç gastroenterolog, üç nefroloji uzmanı, 8 adet dahiliye uzmanı, 5 hemşire ve iki yardımcı sağlık personeli çalışmaktadır. Servisimizde başta; diyabetes mellitus, hipertansiyon, tiroid bezi hastalıkları, böbrek hastalıkları, mide, karaciğer ve barsak hastalıkları olmak üzere iç hastalıkları ile ilgili her türlü hastalıklar araştırılarak tedavi edilebilmektedir. Ayrıca böbrek yetmezliği ile yatan hastalarımız için hemodiyaliz yapılabilmektedir. Kliniğimizde hali hazırda endoskopi ünitesinde gastroskopi ve kolonoskopi işlemleri yürütülmektedir.

       Mevcut altyapı, ekip ve hasta potansiyeli ile iç hastalıkları alanında yan dal eğitimi vermek ve bilimsel çalışmalar yapmak en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.