Başlıksız Belge

Ankara İli

3. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

Dr. Abdurrahman Yurtaslan

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi


 

 

Prof.Dr. Doğan Ünal

Başhekim

 

 

     ÖZGEÇMİŞ

    1968 yılında Konya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ünal, Tıpta Uzmanlık eğitimini 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda tamamladı.

    2003’de Doçent, 2009 yılında profesör oldu. 2005 yılında Paris’te yapılan Avrupa Üroloji Yeterlilik sınavlarını vererek FEBU (Fellow of the European Board of Urology) diploma ve unvanını aldı. 2011 yılında çocuk ürolojisi uzmanı oldu.

    1999 yılında Hollanda, Nijmegen’de Radboud Üniversitesi, Nijmegen Tıp Merkezi, Üroloji departmanında kontrast ajanla güçlendirilmiş 3 boyutlu renkli Doppler USG yönteminin prostat kanserinde kullanımı ile ilgili çalışmalar yaptı ve bunları yayınladı. Aynı yıl İngiltere, Londra’da University College London, Üroloji ve Nefroloji Enstitüsü’nde rekonstrüktif cerrahi konusunda gözlemci olarak bulundu. 2008 yılında çocuk ürolojisi ve pediatrik robotik cerrahi uygulamaları konusunda ABD, Boston’da Harvard Üniversitesi Boston Çocuk Hastanesi’nde bulundu.

    Çeşitli Üniversitelerde öğretim üyeliği, eğitim koordinatörlüğü, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı. 2011 – 2015 yılları arasında Türk Üroloji Derneği İç Anadolu Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

    Prof. Dr. Doğan Ünal 2014-2016 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’nda Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2016'da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hastane Yöneticisi olan Ünal, halen Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim olarak çalışmaktadır.

    2014 yılından beri TUK üyesi olan Dr. Ünal’ın 82 uluslararası ve ulusal yayını, 114 uluslararası ve ulusal bilimsel bildirisi, ayrıca 10 adet kitap bölümü yazarlık ve çevirileri bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.