Başlıksız Belge


 Muayene olurken beklememeniz için MHRS 182 randevu sistemini kullanmanızı tavsiye ederiz.

 Poliklinik Çalışma Saatleri : 

 Sabah 08:30 - 12:00

 Öğleden Sonra 13:30 - 16:30 saatleri arasıdır.

NASIL MUAYENE OLURUM ?

Hastanemizde doğrudan doğuma yönelik hizmetler verilmemekte ancak kadın doğum dahil hemen her türlü rahatsızlığı olan kadın, erkek, çocuk ve yetişkin her türlü hastanın kabulü ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. Mevzuattaki koşulları taşıyan hastalarımıza kayıt kabul işlemlerinde ve poliklinik muayenelerinde öncelik verilmektedir.

HASTANEMİZE BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur ve 01.01.2012'den itibaren Yeşilkart)

TC kimlik Nolu Resmi kimlik belgelerini veya T.C. kimlik numarası içeren pasaport, evlilik cüzdanı gibi resmi kimlik belgelerini ibraz etmek mecburiyetindedirler. 

Yurt Dışından SSK'lı Olan Hastalarımız;

T.C vatandaşları TC kimlik nolu nüfus cüzdanları (yabancı uyruklular ise pasaportları ile) ve SSK il müdürlüğünden aldıkları yurt dışı sigortalı vizite kağıdının onaylı fotokopisini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


Gazi Hastalarımız (Sosyal Güvenliği Olmayan);

TC kimlik no'lu  nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bağlı oldukları sosyal güvenlik mevzuatına uygun şekilde gelmeleri ve TC kimlik no lu nüfus cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


2022 Sayılı Yasa Kapsamında Olan Hastalarımız;

Bu Kanundan yararlananların tedavi giderleri, 18.06.1992 tarihli ve 3816 sayılı Kanun Hükümlerine göre Yeşil Kart verilerek karşılanmaktadır. Hastamızın Yeşil kart almak için ikamet yerlerindeki yeşil kart bürolarına başvurmaları ve aldıkları yeşil kartlarıyla birlikte mevzuata uygun olarak hastanemize müracaatları gerekmektedir. 01.01.2012 tarihinden itibaren Yeşilkartlı hastalarımız SGK kapsamında provizyon alınmak suretiyle tedavi görmektedirler.

AYAKTAN TEDAVİ İŞLEMLERİ

Laboratuvar numune alımları; saat 08.00- 17:00 saatleri arasında olmaktadır.
Sonuçlar  çalışma saatleri içinde(ÖĞLEDEN SONRA) muayenenin yapıldığı poliklinikten alınabilmektedir.
Patoloji sonuçlarını aksi bildirilmedikçe 15 gün sonra laboratuarımızdan alabilirsiniz.

Sağlık kurulu heyet günleri hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılmaktadır.

 

MHRS
Hastanemizde MHRS kapsamında randevulu muayeneleriniz gerçekleştirilebilmekte, böylece beklemeden kayıt yaptırabilmeniz ve muayene olabilmeniz mümkün olmaktadır. MHRS'den online randevu almak için anasayfamızda bulunan bağlantıyı tıklayabilir veya 182 numaralı telefonu arayarak randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz. Telefonla randevularda operatör tarafından ismin yanlış kaydedilmesi gibi pek çok hata ile karşılaşılmaktadır. Telefonla randevu almanız halinde lütfen T.C. Kimlik numaranızın kaydedilmesini özellikle talep ediniz. Böylece isminiz yanlış alınsa dahi kimlik numarası ile randevunuza kolaylıkla erişilebilmesi mümkün olacaktır.

YATIŞ İŞLEMLERİ

Yatışına karar verilen hastaların işlemleri poliklinikten ,yatış ve çıkış işlemleri ise servis sekreterliği tarafından yapılmaktadır.
Hastanemizde özel oda tercihleriniz için her katın sorumlu hemşiresine başvurabilirsiniz. Bu işlemler için özel bir ücret alınmamaktadır.
Refakatçi işlemleri ve ücretleri ile ilgili tüm bilgileri servis sekreterlerinden alabilirsiniz.
Hastanemizde yapılan işlemleriniz için ödeme yapmanız gerekmesi halinde hastane veznelerimiz dışında hiçbir kişiye ve birime ödeme yapmayınız. Gerekli ödemelerinizi makbuz karşılığında yapınız ve makbuzunuzu hastaneden ayrılıncaya kadar saklayınız.
Hastanemizde yatarken ihtiyacınızdan fazla para ve kıymetli eşya bulundurmayınız.

TABURCU İŞLEMLERİ

Taburcu işlemleriniz sosyal güvenceniz varsa servis sekreterleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Sosyal güvenceniz yoksa servis sekreteri refakatinde taburcu işlemi gerçekleştirilecektir.
Servis sekreterliğinden epikrizinizi (hasta çıkış özeti) almayı unutmayınız.
Doktorunuz tarafından poliklinik kontrolü önerildi ise verilen tarih ve saatte mutlaka kontrole geliniz.

RANDEVULU TETKİKLER (Radyolojik tetkikler vb)

Randevu alırken size belge verildi ise bu belgeyi kaybetmeyiniz ve varsa üzerindeki talimatlara uygun davranınız. Randevunuz hastanemizde yattığınız bir süreçte verildiyse ve taburcu olmanızdan sonraki bir tarihte ise randevunuzun olduğu tarihten mümkünse birkaç gün öncesinde hekiminiz ile temasa geçerek yeniden giriş ve tetkik istemi yaptırınız. Ayaktan tedavi esnasında ileri tarihte bir tetkik yaptırmanız istenmişse ve bu tetkik ilk başvuru tarihinden 30 günden daha ileri bir tarihte yapılacak ise yine birkaç gün öncesinden hekiminiz ile irtibata geçerek giriş ve tetkik istemlerinizi yenilemeniz gerekmektedir.

Hastanemizle ilgili teşekkür, şikayet ve önerilerinizi Hasta Hakları Birimine ve birimin sitemizde bulunan sayfasındaki belirtilen erişm yolları ile verebilirsiniz.

HASTALARIN İZİNLİ ÇIKMASI

Hastalar, iki saati geçmemek üzere izinli çıkabilirler. Bunun için servis sorumlu Hemşiresi ve doktoru tarafından karar verilip izin kağıdı doldurulur.

Refakatçi Kartı Uygulaması

Doktorun uygun görmesi halinde hastanızın yanında refakatçi kalabilirsiniz. Kartınızı hastanızın yattığı kliniğin sorumlu sekreterine başvurarak alabilirsiniz.
Yoğun Bakımlarda hastaların enfeksiyondan korunabilmesi amacıyla ziyaret yasaktır. Çocuklar, hasta ziyaretine kabul edilmez. Hastaneye dışarıdan yiyecek getirilmez. Ana binamızda bulunan yoğun bakım biriminde bulunan hastalarınız için sesli ve görüntülü görüşme imkanı bulunmaktadır. Bunun için hastanın rızası ve hekimlerimizin uygun görüşü ile teknik imkanların bulunduğu odanın doluluğunun müsait olması gerekmektedir. Bunun için servis sorumlularından bilgi alabilirsiniz.

YEMEK HİZMETLERİ

Hastalarımıza günlük kalori ve sağlık ihtiyaçları göz önünde tutularak uzman diyetisyenlerimizce hazırlanan menülere uygun pişirilen üç öğün yemek verilir. Diyet menüsü alması gereken hastalarımıza ise üç ana ve üç ara öğünden oluşan yemek verilmektedir. Hasta refakatçilerine de üç öğün yemek verilir. Yemeklerimiz, hastanemizin kendi mutfağında yemek firması çalışanlarınca diyetisyen kontrolünde hijyenik bir ortamda titizlikle hazırlanır. Kapalı kaplarla kliniklere taşınarak hasta ve refakatçilerimize servis edilir.