Başlıksız Belge


Ankara Onkoloji EAH Başhekimi Prof. Dr. Fevzi ALTUNTAŞ "DÜnya Aferez Birliği Başkanı" seçilmiştir.

Değerli Dostlar,
“DÜNYA AFEREZ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINI DEVRALDIM
Dünya Aferez Birliği (World Apheresis Association) 1984 yılında 7 ulusal organizasyonun desteği ile Fransa’da kurulmuştur. Bugünkü merkezi Kanada’nın başkenti Ottowa’da bulunan Dünya Aferez Birliği’nin 15 üyesi bulunmaktadır. Dünyada aferez çalışmalarında çatı birlik olan ve 34 yıldır çalışmalarına devam eden bu köklü kuruluş artık bir Türk bilim adamına emanet.
BİRLİĞİN EN GENÇ BAŞKANI OLMAK ÜLKEM İÇİN GURUR VERİCİ
2016 Nisan ayında Fransa’nın başkenti Paris’te Dünya Aferez Birliği Başkanlığı’na seçilmiştim. 2 yıl sonra 25 Nisan 2018’de ise Başkanlığı Kanadalı meslektaşımdan devralarak Birliğin 17’inci ve tarihindeki en genç başkanı olmak nasip oldu. Allah mahçup etmesin.
“Ülkemizden Başkan ve Karar verici noktada uluslararası organizasyonlarda görev almak çok zor ve örneği çok az ne yazık ki. Bu nedenle seçilmiş olduğum Dünya Aferez Birliği Başkanlığı son derece gurur verici olduğu kadar sorumluluk isteyen bir görev. Çünkü bu anlamlı görev sadece kendimin değil ülkemin başarısıdır. Ülkemizin büyüklüğünün ve öneminin sonucudur. Ülkemle ne kadar gurur duysam azdır. Bu başarı Türk bilim camiasının, Hematoloji camiasının başarısıdır. Bugünlere gelmemde ve yetişmemde emeği olan her aşamada hocalarımın başarısıdır.


Saygılarımla,
PROF. DR. FEVZİ ALTUNTAŞ
DÜNYA AFEREZ BİRLİĞİ BAŞKANI (World Apheresis Association)